WikiPHP ile PHP Öğrenme Fırsatı

wikiphp

WikiPHP, çoğu popüler internet sitelerinin kullanmış olduğu en çok tercih edilen kodlama dillerinden biri olan PHP ile ilgili sizlere detaylı ve bilgilendirici makalelerle eğitim hizmeti sunuyor. PHP programlamada yıllarını vermiş olan yazılımcı kadrosuyla sizler için PHP Dersleri, PHP Fonksiyon kullanımları, Scriptler ve daha fazlası hakkında bilgilendirme bloğudur.

Site içerisinde bulabileceğiniz kategoriler arasında güncel php dersleri mevcut olmakla birlikte, WikiPHP sizlere kodlama öğrenmek için gerekli tüm temel ve üst düzey bilgileri sağlamak amacıyla kurulmuş bir web sitedir. Bu sayede PHP eğitimi alarak sizlerde kolayca kişisel ana sayfanızı kodlayabilir, ziyaretçilerinizle etkileşime geçerek gerekli tüm istatistikleri elde edebilirsiniz.

WikiPHP Nedir?

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygın bir hâl almıştır. Tüm aradığımız bilgileri internet siteleri aracıyla sahip olabiliyoruz. WikiPHP ise popüler olan WikiPedia sitesinden ilham alınarak, bilgi paylaşımı ve php programlama diliyle ilgili tüm bilgileri aktarmak amacıyla kurulmuştur. Yazar ekibi kodlama dillerinde oldukça hakim, yenilikçi ve geliştirme odaklı olmakla birlikte sizlere php hatalarının düzeltilmesi için yardımda bulunmaktadır.

Güncel PHP eğitim blogu ile sizlere hizmet veren WikiPHP, her gün yeni bir makale,ders ve anlatımla sizlere kodlama dilinde kolaylıklar ve eğitim sağlamaktadır. Github’un açıkladığı bilgiye göre “2019’un En Popüler 10 Programlama Dilleri” arasında PHP 4üncü sırada gelmektedir. Bu da gösteriyor ki günümüzde çoğu internet sitelerinin kaynakları PHP kodlamadan geçmektedir.

WikiPHP şuan hangi kategorilerde paylaşım yapmaktadır?

WikiPHP şuanda yeni açılması sebebiyle başlangıç olarak;

  1. Genel PHP Programlama
  2. Güncel PHP Dersleri
  3. Fonksiyonlar
  4. Veritabanı
    kategorilerinde bilgi paylaşımında bulunmaktadır.

WikiPHP’de yazar olmak için ne yapmam gerekir?

Site yetkilileri ile iletişime geçmek ve yazar olmak için menüde bulunan “İletişim” linkine tıklayarak tüm bilgileri doldurmanız ve “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. İletişim bilgilerini doğru girdiğiniz taktirde sizinle en kısa sürede iletişime geçilecektir.

WikiPHP iletişim