SEO Analizi

SEO Analizi nedir, nasıl yapılır? SEO Hizmeti hakkında

Analiz nasıl yapılır?

SEO Analizi

SEO analiz raporu düzenli olarak takip edilerek web sayfasının güncel olarak arama motorlarında ilk sırada yer edinmesi sağlanabilmektedir. SEO analizi, arama motorlarının algoritmalarına uygun olarak sitenizin hangi yönde optimize edilmesi gerektiğini belirlemektedir. SEO test araçları kullanılarak yapılan yöntemlerle SEO uzmanları tarafından web sitesinin başarısının arttırılması hedeflenmektedir.

SEO hizmeti herhangi bir web sitesinin yaygın arama motorlarında kaliteli yayın yapmalarını ve görünür olmalarını sağlamaktadır. Milyonlarca içerik üreticisi olduğu düşünüldüğünde bazı sitelerin kendiliğinden yok olması için arama motorları tarafından farklı algoritmalar kullanılır. Bu algoritmaya uygun olarak kapsamlı SEO analizi yapılarak sitenin arama motoru karşısında yükselmesi sağlanır.

arama motoru optimizasyonu nedir nasıl yapılır
Website-Localization-Icon
Web Sitesi Yerelleştirmesi
Citation-Building-Icon
Rakip Site Analizi
Managing-Reviews-And-Ratings-Icon
SEO Çalışması
Getting-Quality-Backlinks-Icon
Organik Ziyaretçi

Daha fazla organik trafik mi istiyorsunuz?

RapidSEO ile ekibimiz tarafından yapılan SEO çalışmaları ile sitenizi aramalarda yükselterek organik ziyaretçi sağlıyoruz.

SEO Hizmeti ve Analizi hakkında

SEO (Search Engine Optimization) nedir, ne işe yarar?

Arama motoru optimizasyonu asıl adıyla Search Engine Optimization, arama motoru algoritmasına göre, doğal yollarla, web sitelerinin rahat ve kolay bir şekilde algılanmasını sağlamaktadır. SEO hizmetleri temel iki farklı işlemi içinde barındırmaktadır.
Bunlar;
 

  • Site içi optimizasyon,
  • Site dışı optimizasyon.

Olarak sınıflandırılmaktadır. Web sitesi analizi ve raporlama işlemlerine göre site için kategori, anahtar kelime, başlık vb. kullanımları doğru düzenlenmesi gerekmektedir. Site dışında ise çeşitli linklemelerle sitenizin ilgili alanlarda görünür kılınması hedeflenmektedir.

Site içi ve site dışı SEO ile birlikte nadiren kullanılan ve oldukça riskli olan Black Hat Seo vardır. Bu yöntem tamamen aram motorunun manipüle edilmesini hedeflediği için sitenin zarar görmesi mümkündür.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO analizi, arama motorlarının sahip oldukları karmaşık algoritmalara uygun şekilde sitenin tasarlanması ve eksiklerinin belirlenmesini ifade etmektedir. SEO analizi yapmak tek başına yeterli değildir. Ücretli veya ücretsiz farklı analiz uygulamaları kullanılarak yapılacak raporlamalar sonucunda izlenmesi gereken yöntem yine SEO uzmanı tarafından belirlenmelidir.

SEO hizmeti kapsamında şuan için oldukça faydalı olan bir yöntem ilerleyen dönemlerde güncelliğini kaybedeceği için sitenin sıralamasını düşürecektir. Bu neden doğru SEO analizi ile sitenin tüm eksiklerinin giderilmesi ve eksik alanda bir optimizasyon yapılması şarttır. SEO taraması uzmanlar tarafından yapılarak en uygun opitimizasyon sağlanabilmektedir.

SEO Analizi ve Optimizasyon Süreci Nasıl İşler?

SEO analizi ve optimizasyon süreci birlikte yürütülmesi gerekmektedir. Yapılan analizler sonucu başlatılan süreçte temel hedef, web sitesinin ilk sırada yer almasıdır. Ancak sitenin aynı noktada uzun süre kalıcılığı daha önemlidir. SEO optimizasyon süreci farklı aşamalardan oluşur. Ayrıntılı SEO analizi yapılarak süreçler farklı şekilde işletilse de temel SEO aşamaları;

  • Statik IP,
  • W3C geçerleme işlemi,
  • Meta açıklamaları ve etiketlerinin kullanımı,
  • Mobil uyumluluk süreci,
  • Güncel içerik girişleri ve kategori düzenlemeleri,
  • Anahtar kelime kullanım yoğunluğu vb.

Olarak uygulanabilmektedir. Bu aşamalarla birlikte daha birçok farklı işlem yapılmaktadır. Sitenin arama motoruna en uygun şekilde tasarlanması ve devamlı güncel içeriklerle beslenmesi web sayfasının arama motorlarında kalıcılığını artıracaktır.

Local-SEO-Customers-Tab-Image-004

SEO Hizmeti Ne İşe Yarar?

Günümüzde kurumsal firmalar kendi bünyesinde SEO uzmanı olarak personel alımı yapmaya başlamıştır. Ancak küçük firmaların bütçelerinin yetersiz olması nedeniyle bu işlemi dışardan firmalara yaptırmaktadır. Web sitesinin analiz raporları ve hedeflenen başarıya göre farklı SEO hizmetleri uygulanacaktır.

SEO hizmetinin doğru bir şekilde yapılmadığı takdirde arama motorları tarafından site, alt sıralarda çekilebilir hatta tamamen indekslerden çıkarılabilir. SEO firmaları tarafından kapsamlı analizlerle sitenin eksikleri belirlenmeli ve bu yönde özel çalışmalar yapılmalıdır. SEO analiz aracı ve özel optimizasyon yöntemleri ile web sitesinin arama motorlarında kendine ait bir kimliğinin olması ve ilk sırada yer alması ancak SEO hizmetleri ile yapılabilmektedir.

Sohbeti başlat
Bize ulaşın
Merhaba; size nasıl yardımcı olabilirim?